Jednym z rozwiązań, gwarantujących niskie koszty eksploatacji, zaliczamy kolektory słoneczne, które czerpią energię bezpośrednio z otoczenia. Z analiz wykonywanych przez producentów zestawów solarnych wynika, że zastosowanie instalacji solarnej jest wysoce opłacalne. Z kolei zwrot kosztów inwestycji będzie tym szybszy im lepiej dobrano wielkość baterii słonecznej do określonych warunków użytkowania.

Koszty instalacji solarnej zależą w znacznym stopniu od zakresu modernizacji istniejącej instalacji. Stosunkowo najtańsza jest instalacja solarna wkalkulowana w koszty budowy nowego obiektu. Można wtedy przewidzieć i dobrać urządzenia do konkretnej instalacji.

Z energii słonecznej można korzystać przez cały rok i to zarówno do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, wody basenowej czy ogrzewania domu.
W skład zestawu solarnego najczęściej wchodzą następujące elementy:

- kolektor lub bateria kolektorów słonecznych,
- zbiornik solarny cwu lub zewnętrzny wymiennik ciepła,
- uklad sterujący,
- zespół pompowy (przyłączeniowo-zabezpieczający).

Sercem ukladu jest kolektor słoneczny. Dostepne na rynku kolektory można podzielić na:

- kolektory cieczowe płaskie,
- kolektory rurowe próżniowe.

 

Poniżej przedstawiamy schemat najprostszej instalacji solarnej do ogrzewania ciepłej wody użytkowej.



Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zaproponować Państwu najbardziej ekonomiczne a zarazem praktyczne rozwiązanie dostosowane do konkretnej inwestycji. Montujemy zestawy solarne w oparciu o najbardziej sprawdzone i korzystne cenowo rozwiązania.
Wśrod dostawców są:

Oferujemy także usługi projektowania instalacji solarnych z wyceną i specyfikacją materiałową.